Özgeçmişim

Lisans eğitimimi 2018 yılında Işık Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olarak tamamladım. Erasmus değişim programı kapsamında bir dönem Cardiff Metropolitan Üniversitesi, Birleşik Krallık’ta eğitim gördüm. Lisans eğitimim sırasında Elmaağacı Eğitim Kurumları’nda okul psikoloğu stajyeri olarak, Kadıköy Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi ve Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde stajyer psikolog olarak görev aldım. Lisans tezi olarak hazırladığım “Reddedilme Duyarlılığı ve Mental İyi Oluş Arasındaki İlişkide Empati ve Arkadaşlık Kalitesinin Rolü” başlıklı araştırmamı daha sonra 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde sözlü bildiri olarak sundum. Mezuniyetimden sonra Mita Psikoloji’de asistan psikolog olarak görev aldım.

2019 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı, Çocuk-Ergen alt dalında başladığım uzmanlık eğitimime halen devam ediyorum. İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesindeki Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde stajyer psikolog olarak süpervizyon altında çocuk ve ergenlerle psikodinamik yönelimli oyun terapisi ve bireysel psikoterapi uygulamaları yapıyor, aileleriyle görüşmeler sağlıyorum.

Begüm Efeoğlu, Yüksek Lisans Öğrencisi
Begüm Efeoğlu, Yüksek Lisans ÖğrencisiAsistan Psikolog
Blog yazıları yazıyorum, araştırma projelerinde ve diğer bazı çalışmalarda destek sunuyorum. Bir yandan yüksek lisans eğitimime devam ediyorum ve süpervizyon altında çocuk-ergen danışan görüyorum.