Özgeçmiş

Klinik psikolog Nurşen Tuncer 2013 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonra 2018 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünü yüksek onur derecesi ile tamamladı. Lisans eğitimini “Güvenli Bağlanma ve Erken Terapötik İttifak Arasındaki Korelasyon” konulu tezi ile bitirdi. Lisans eğitimi sırasında Ekip Norma Razon Danışmalık Merkezi’nde, Moodist Psikiyatri & Nöroloji Hastanesi’nde ve Dr. Öğr. Üyesi Neslim G. Doksat’ın yanında staj yaptı.

2019 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programlarına kabul edildi ve çocuk-ergen alt dalında uzmanlık eğitimine başladı. Lisansüstü Programlar Enstitüsü’nden ikincilikle mezun oldu. “Pandemi Döneminde, Çocuk Psikodinamik Terapisinde Terapötik İyileşmenin Yordanmasında Zihinselleştirme Uyumu ve Terapötik İttifak” üzerine tezini yazarak yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında iki sene boyunca bireysel ve grup süpervizyonları eşliğinde psikoterapi çalışmaları yürüttü.

2022-2023 yılları arasında Anna Freud Center’dan Zihinselleştirme temelli çocuk, genç ve aile terapisi eğitimini aldı. Eğitim kapsamında Emma Moris’in yürüttüğü grup süpervizyonu eşliğinde danışan görmüştür ve “Çocuklar için Mentalizasyon Odaklı Terapi” uygulayıcısı olmaya hak kazandı. Ayrıca, lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında çeşitli araştırma ve projelerde yer aldı. 2017-2022 yılları arasında Doç. Dr. Sibel Halfon’un yürüttüğü “Psikodinamik Oyun Terapisi Süreç Araştırmaları” projesinde asistanlık yaptı. 2016-2018 yılları arasında Dr. Öğr. Üyesi Ayten Zara’ın World Human Relief Projesi’nde gönüllü olarak çalıştı. Aynı yıllar aralığında, Dr. Öğr. Üyesi Ümit Akırmak’ın süpervizörlüğünde zaman perspektifi üzerine yapılan araştırmanın makaleye dönüşmesi sürecinde de asistanlık yaptı.

Nurşen Tuncer, Yeni Terapi ve Beyaz Psikoloji’de çocuk, ergen, genç yetişkin ve ebeveynlere yönelik psikodinamik temelli ve mentalizasyon odaklı psikoterapi ve ebeveyn danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

  • Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi Eğitimi, Rorschach ve Projektif Testler Derneği, 2017
  • Çocuklarla ve Gençlerle Sanat Terapisi Uygulamaları, Arkabahçe Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, 2017
  • Güvenli Yer Senaryoları Testi (The Attachment Doll Story Completion Task), Doç. Dr. Sait Uluç ve Yrd. Doç. Dr. Sibel Halfon, 2017
  • Psikodinamik Terapide Bağlanma ve Zihinselleştirme Prensipleri, Geoff Goodman, 2017
  • Çocuk, Ergen ve Yetişkin Yeme Bozukluklarının Projektif Testlerle Değerlendirilmesi, Rorschach ve Projektif Testler Derneği, 2017
  • Çocuk Psikoterapisi ve Oyun Terapisi, İstanbul Bilgi Üniversitesi- Yrd. Doç. Dr. Elif Akdağ Göçek, 2016
  • Ergen Psikoterapisiİstanbul Bilgi Üniversitesi- Gülenbaht Şentürk, MA, 2015
  • Yaratıcı Sanat Terapilerine Giriş, İstanbul Bilgi Üniversitesi- Yrd. Doç. Dr. Zeynep Çatay, 2015
  • Anne Çocuk Psikoterapisi, Susan Yabsley & Elizabeth Tuters, Hincks-Dellcrest Institute, 2015
Nurşen Tuncer, M.A.
Nurşen Tuncer, M.A.Uzman Klinik Psikolog
Çocuk, ergen ve genç yetişkinlere yönelik psikoterapi ve ebeveynlere yönelik ebeveyn danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır.