Moxo Dikkat Performans Testi, 6-65 yaş arası bireylere uygulanabilen, bilgisayar üzerinden çevrimiçi uygulanan, bireyin dikkat, hiperaktivite, dürtüsellik ve zamanlama performans düzeylerini ölçen, 15-20 dakika süren bir uygulamadır. Sonuçlar objektiftir, uygulayıcı uzmanın subjektif görüşünü içermez. Bu test, ruh sağlığı uzmanları gözetiminde uygulanan ve özellikle Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) şüphesi olan durumlarda kullanılan güvenilir bir değerlendirme aracıdır.

Uygulama sırasında katılımcının çeşitli görsel ve işitsel uyaranlar ve çeldiricileri görmezden gelerek verilen göreve odaklanabilmeleri beklenir. Test sonucunda, katılımcının test boyunca karşısına çıkan uyaranlar ve çeldiricilere karşı dürtüselliğini aktif bir şekilde denetleyebilmesi, dikkatini sağlayabilmesi ve sürdürebilmesi ölçüsünde bir performans raporu ortaya çıkar.

6-12 yaş aralığındaki çocuklara Moxo çocuk testi, 12-65 yaş arası bireylere Moxo yetişkin testi uygulanır. Çocuk ve yetişkin testlerinin çalışma prensipleri aynı, görsel ve işitsel çeldiricileri ve uyarıcıları farklıdır.

Moxo Dikkat Performans Testi, danışanlarımızın dikkat, hiperaktivite, dürtüsellik ve zamanlama alanlarında performanslarını ölçmeye ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda uyguladığımız, DEHB şüphesi içerisinde olunan durumlarda danışanı psikiyatrist konsültasyonuna yönlendirirken ve terapi planlaması yaparken kullandığımız  değerlendirme araçlarından biridir.

Test hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki videodan ve Moxo Türkiye websitesinden ulaşabilirsiniz.