Özgeçmişi

Psikolog Begüm Efeoğlu, lisans eğitimini 2018 yılında Işık Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olarak tamamladı. Erasmus programı kapsamında bir dönem Cardiff Metropolitan Üniversitesi, Birleşik Krallık’ta eğitim gördü. Lisans eğitimi sırasında Elma Ağacı Eğitim Kurumları’nda okul psikoloğu stajyeri, Kadıköy Belediyesi Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi ve Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde stajyer psikolog olarak görev aldı. Lisans tezi olarak hazırladığı “Reddedilme duyarlılığı ve mental iyi oluş arasındaki ilişkide empati ve arkadaşlık kalitesinin rolü” başlıklı araştırmasını 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde sözlü bildiri olarak sundu ve 2021 yılında da uluslararası bir bilimsel dergide yayınlandı.

2019 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı, Çocuk-Ergen alt dalında başladığı uzmanlık eğitiminin şu anda tez aşamasındadır. Yüksek lisans eğitimi sürecinde “Şiddetsiz Erkek Yetiştirmek” isimli ebeveynlere yönelik 8 haftalık grup çalışmasının tasarlanması ve yürütülmesinde görev aldı. Üniversite bünyesinde, terapide kurulan ittifakı incelemeyi amaçlayan projede iki yıldır kodlayıcı olarak görev almaktadır.

Psikolog Begüm Efeoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesindeki Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde stajyer psikolog olarak süpervizyon altında çocuk ve ergenlerle psikodinamik yönelimli oyun terapisi ve bireysel psikoterapi uygulamakta, ve ebeveynlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Bir yandan, Yeni Terapi’de çocuklar, ergenler ve ebeveynlere yönelik süpervizyon altında psikoterapi ve psikolojik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

  • Çocuklarla Bilişsel Davranış Terapisi Eğitimi, Anlam Psikoloji, Prof. Dr. Serap Özer, 2019
  • Çocuk ve Ergen Psikodinamik Vaka Formülasyonu ve Teknik, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Dr. Sibel Halfon, 2019
  • Oyun Terapisi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Dr. Elif Akdağ Göçek, 2019
  • Psikoterapide Ebeveynlerle Çalışmak, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Klinik Psikolog Şeniz Pamuk, 2019
  • Gelişimsel Psikopatoloji (Ergenlik), İstanbul Bilgi Üniversitesi, Dr. Elif Akdağ Göçek, 2020
  • MOXO Dikkat Testi, Dr. Ferda Korkmaz Özkanoğlu, MOXO Türkiye, 2019
Begüm Efeoğlu
Begüm EfeoğluPsikolog
Çocuklar, ergenler ve ebeveynlere yönelik süpervizyon altında psikoterapi ve psikolojik destek hizmetleri sunar. Online ve yüz yüze çalışmaktadır. Bir yandan Bilgi Üniversitesi’nde klinik psikoloji yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.