Özgeçmişi

Psikolog Begüm Efeoğlu, lisans eğitimini 2018 yılında Işık Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olarak tamamladı. Erasmus programı kapsamında bir dönem Cardiff Metropolitan Üniversitesi, Birleşik Krallık’ta eğitim gördü. Lisans eğitimi sırasında Kadıköy Belediyesi Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi ve Davranış Bilimleri Enstitüsü ve Elma Ağacı Eğitim Kurumları’nda staj yaptı. Lisans tezi olarak hazırladığı “Reddedilme duyarlılığı ve mental iyi oluş arasındaki ilişkide empati ve arkadaşlık kalitesinin rolü” başlıklı araştırmasını 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde sözlü bildiri olarak sundu ve uluslararası bir bilimsel dergide makale olarak yayınladı.

Şu anda, İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı, Çocuk-Ergen alt dalında sürdürdüğü uzmanlık eğitiminin tez aşamasındadır. Yüksek lisans eğitimi sürecinde “Şiddetsiz Erkek Yetiştirmek” isimli ebeveynlere yönelik grup çalışmasının tasarlanması ve yürütülmesinde görev aldı. Dr. Öğr. Üyesi Sibel Halfon tarafından yürütülen Psikodinamik Oyun Terapisi Süreç Araştırmaları projesinde iki yıl boyunca gönüllü olarak çalıştı ve seans kodlamalarının yapılmasına katkı sağladı.

Psikolog Begüm Efeoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesindeki Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ve Yeni Terapi’de süpervizyon altında çocuk ve ergenlerle psikodinamik oyun terapisi ve bireysel psikoterapi uygulamakta, ve ebeveynlere yönelik ebeveyn danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır.

  • Çocuklarla Bilişsel Davranış Terapisi Eğitimi, Anlam Psikoloji, Prof. Dr. Serap Özer, 2019
  • Çocuk ve Ergen Psikodinamik Vaka Formülasyonu ve Teknik, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Dr. Sibel Halfon, 2019
  • Oyun Terapisi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Dr. Elif Akdağ Göçek, 2019
  • Psikoterapide Ebeveynlerle Çalışmak, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Klinik Psikolog Şeniz Pamuk, 2019
  • Gelişimsel Psikopatoloji (Ergenlik), İstanbul Bilgi Üniversitesi, Dr. Elif Akdağ Göçek, 2020
Begüm Efeoğlu
Begüm EfeoğluPsikolog
Çocuklar, ergenler ve ebeveynlere yönelik süpervizyon altında psikoterapi ve psikolojik danışmanlık hizmetleri sunar. Online ve yüz yüze çalışmaktadır. Bilgi Üniversitesi klinik psikoloji yüksek lisans programının tez aşamasındadır.