Özgeçmişi

Klinik psikolog Emre Aksoy, lisans eğitimini 2016 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi sırasında ODTÜ Çocuk ve Ergen Gelişim Laboratuvarında çeşitli araştırmalarda asistan olarak görev aldı; Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara Şizofreni ile Yaşamayı Öğrenme ve Destekleme Derneği ve Ankara Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneğinde staj yaptı. Lisans eğitimine ek olarak Felsefe Tarihi yan-dal programını bitirdi.

Yüksek lisans eğitimini 2019 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sürecinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoterapi Araştırmaları Laboratuvarında araştırma görevlisi olarak; değerlendirme, veri yönetimi ve analizi gibi görevleri yerine getirdi. Uzmanlığını psikodinamik çocuk terapisi sürecinde kullanılan teknikler üzerine yazdığı tezi ile tamamladı. 2019-2021 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezinde Koordinatör olarak görev aldı; başvuruların değerlendirilmesi, merkezin koordinasyonu ve çeşitli sosyal sorumluluk çalışmalarının düzenlenmesi ve süpervizyonu gibi sorumlulukları yerine getirdi.

Emre Aksoy, Yeni Terapi bünyesinde çocuk, ergen ve genç yetişkin danışanlarla çalışmakta ve oyun terapisi, bireysel terapi ve ebeveyn danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır.

<ul>
<li>Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi (devam etmekte), <em>Funda Akkapulu Aydın, Rorschach ve Projektif Testler Derneği, 2022 </em></li>
<li>EMDR 1. Düzey Eğitimi, <em>Davranış Bilimleri Enstitüsü, 2022</em></li>
<li>MOXO Dikkat Testi, <em>Ferda Korkmaz Özkanoğlu, MOXO Türkiye, 2021</em></li>
<li>Ebeveyn Gelişim Görüşmesi ve Yansıtıcı İşlev Eğitimi, <em>Michelle Sleed, Anna Freud Centre, 2018</em></li>
<li>Özel Eğitime Giriş, Feriha Dildar, <em>İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2017</em></li>
<li>Psikoterapide Ebeveynlerle Çalışmak, <em>Virna Gülzari, İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2017</em></li>
<li>Çocuk Psikoterapisi ve Oyun Terapisi, <em>Elif Akdağ Göçek, İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2017</em></li>
<li>Çocuk-Ergen Psikodinamik Vaka Formülasyonu ve Teknik, <em>Sibel Halfon, İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2017</em></li>
<li>Ergen Psikoterapisi, Gülenbaht Şentürk, <em>İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2016</em></li>
<li>İleri Psikopatoloji: DSM ve Psikofarmakoloji, <em>Yankı Yazgan, İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2016</em></li>
<li>İleri Psikopatoloji: Psikodinamik Modeller, <em>Sibel Halfon, İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2016</em></li>
</ul>
Emre Aksoy, M.A.
Emre Aksoy, M.A.Uzman Klinik Psikolog, Çocuk & Ergen Psikoterapisti
Çocuklara yönelik oyun terapisi, ergenler ve genç yetişkinlere yönelik bireysel psikoterapi ve ebeveynlere yönelik ebeveyn danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır. İngilizce dilinde de seans yapmakta, online ve yüz yüze çalışmaktadır.