Özgeçmişi

Klinik psikolog Tuğba Çetin Özcan, lisans eğitimini 2016 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi sırasında Uludağ Üniversitesi Psikiyatri Kliniği, Arkabahçe Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ve FMV Ayazağa Işık İlkokulu’nda staj yaptı. Lisans eğitimi süresince İstanbul Bahçelievler çocuk esirgeme kurumunda ve farklı dezavantaj grubundaki çocuklarla gönüllü olarak çalıştı.

Lisans eğitimi sonrasında çalışma hayatına ilk olarak Genç Hayat Vakfı’nda çocuk işçiliğini önleme projesinde psikolojik danışman olarak başladı ve projedeki çocuklar ve ailelerine psikososyal destek sağladı. Ardından Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları’nda iki sene boyunca ilkokul ve ortaokul düzeyinde okul psikolojik danışmanı olarak çalıştı.

2018 yılında Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nın Çocuk ve Ergen alt dalında uzmanlık eğitimine başladı ve çevrimiçi çocuk terapi seansları üzerine yazdığı teziyle tamamladı. Yüksek lisans eğitimi kapsamında üniversitenin danışmanlık merkezinde stajyer psikolog olarak çocuk ve gençler ile terapi çalışmalarını, ebeveyn ve çocuklar ile grup çalışmalarını, bireysel ve grup süpervizyonları eşliğinde sürdürdü. Tez sürecinde iken Helika Psikoloji’de çocuklar, ergenler ve ebeveynler ile terapi çalışmalarına devam etti. Bir yandan, yüksek lisans eğitimi sırasında Bilgi Üniversitesi Psikoterapi Araştırmaları Laboratuvarı Psikodinamik Oyun Terapisi araştırma ekibinde yer alarak çocukların oyun terapisi süreçlerini değerlendirdi.

Tuğba Çetin Özcan, Yeni Terapi’de çocuk ve ergenlerle psikodinamik yönelimli psikoterapi çalışmalarını sürdürmekte ve ebeveynlere yönelik ebeveyn danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır. Online ve yüz yüze çalışmaktadır.

 • Çocuklarda Sosyal Duygusal Gelişim Esnek Dayanıklılık Yol Haritası Modeli, SE Türkiye, 2021
 • Çocuklarla Sanat Terapisi Uygulamaları, Arkabahçe Psikolojik Danışmanlık Merkezi, 2017
 • Çocuk ve Ergen Psikodinamik Vaka Formülasyonu ve Teknik, Bilgi Üniversitesi, Dr. Sibel Halfon, 2018
 • Çocuk Psikoterapisi ve Oyun Terapisi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Dr. Elif Akdağ Göçek, 2018
 • Psikoterapide Ebeveynlerle Çalışmak, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Uzm. Klinik Psikolog Şeniz Pamuk, 2019
 • Güvenli Yer Senaryoları Testi, Dr. Sibel Halfon, 2019
 • Zihin Durumları Kelimeleri Kodlama Sistemi, Dr. Sibel Halfon, 2019
 • Çocuk Psikoterapisi Süreç Kodlama Sistemi, Dr. Sibel Halfon, 2019              
 •  Ergen Psikoterapisi Süreç Kodlama Sistemi, Dr. Sibel Halfon, 2020
 • Anne-Çocuk Duygusal Diyaloglar Kodlama Sistemi, Dr. Sibel Halfon, 2020
 • Çocuklu Ailelerle Çalışma Teknikleri, Dr. Yudum Söylemez, 2020
Tuğba Çetin Özcan, M.A.
Tuğba Çetin Özcan, M.A.Uzman Klinik Psikolog, Çocuk & Ergen Psikoterapisti
Çocuklar, ergenler ve ebeveynlere yönelik psikolojik danışmanlık ve psikoterapi hizmetleri sunar. Çocuklarla psikodinamik oyun terapisi, ergenlerle psikodinamik terapi ve ebeveynlerle ağırlıklı olarak zihinselleştirme temelli ebeveyn danışmanlığı yaklaşımlarından faydalanır.