Aysu Aydın
Uzman Psikolog

Aysu Aydın lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nın Çocuk-Ergen alt dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Eğitiminin staj sürecini tamamlamış olup tez aşamasındadır. Lisans eğitimi sürecinde Ayvalık Zeytin Çekirdekleri Derneği, Sosyalben Vakfı gibi derneklerin sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak yer aldı. Bir yandan, Boğaziçi Üniversitesi ve Koç Üniversitesi bünyesinde Prof. Ayşe Bilge Selçuk ve Dr. Elif Aysimi Duman tarafından yürütülen çeşitli bilimsel çalışmalarda araştırma asistanlığı yaptı. Lisans araştırmalarında hamilelik süreçleri ve stresin bebek üzerindeki etkisi, çocuklarda bağlanma stilleri, sembolik oyun süreçleri ve ebeveyn ilişkileri gibi konularda çalıştı. 

Lisans eğitimi sürecinde oyun ablası olarak 0-12 yaş aralığındaki çocuklarla çalışarak sembolik oyun, duygu düzenleme ve kardeş ilişkileri üzerine çalışmalar yaptı. Psikoterapi çalışmalarına yüksek lisans stajı kapsamında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuklar, ergenler ve ebeveynlere süpervizyon eşliğinde bireysel terapi hizmeti sunarak başladı. Bu kapsamda Şeniz Pamuk ve Berta Adato Saporta'dan bireysel süpervizyon aldı. Eş zamanlı olarak Prof. Aylin İlden Koçkar’ın ofisinde bir yıllık klinik stajını tamamladı. 2023 yılında Türk Psikologlar Derneğinin “Deprem Psikososyal Dayanışma Ağı” (DEPSDA) projesi aracılığıyla Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen çocuk, ergen ve ailelerine yönelik psikososyal destek çalışmaları kapsamında deprem bölgesinde gönüllü çalıştı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoterapi Araştırmaları Laboratuvarı’nda Doç. Dr. Sibel Halfon tarafından yürütülen ve terapi süreçlerini inceleyen araştırmada yer aldı. Ağırlıklı olarak karşıt ve yıkıcı davranışlar gösteren çocuklara yönelik geliştirilmiş olan Duygu Düzenleme Odaklı Çocuk Psikoterapisi (RFP-C) eğitimini, bu yaklaşımı geliştiren Tracy Prout’tan alarak uygulayıcı unvanı aldı.

Aysu Aydın, Yeni Terapi bünyesinde çocuklar ve ergenlere yönelik psikodinamik yönelimli psikoterapi ve ebeveynlere yönelik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Çalışmalarında mentalizasyon temelli ve regülasyon odaklı psikoterapi yaklaşımlarından da faydalanmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Uzmanlık Eğitimleri- Çocuk & Ergen Psikolojik Değerlendirme, Prof. Dr. Aylin İlden Koçkar, İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Çocuk Psikoterapisi ve Oyun Terapisi, Dr. Elif Akdağ Göcek, İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Psikodinamik Vaka Formülasyonu ve Teknik, Doç. Dr. Sibel Halfon, İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Grup Terapisi, Dr. Zeynep Maçkalı, İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Aile Terapisinde Çocuk, Doç. Dr. Yudum Söylemez, İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Çocuklara Yönelik Duygu Düzenleme Odaklı Psikoterapi, Tracy Prout ve Can Büyükaşık, Center for Regulation Focused Psychotherapy

Uyguladığı Değerlendirmeler- Özgül Öğrenme Güçlüğü Bataryası

İletişim:
  • +90 216 407 1222 / +90 532 061 6222
    info@yeniterapi.com
    Ethem Efendi Cad. No:31 Sim Apt. D:2
    Erenköy Kadıköy İstanbul
Çalışma Gün ve Saatleri:
  • Pazartesi - Cuma: 10:00 - 19:00
    Cumartesi - Pazar: 11:00 - 18:00

Copyright © 2015-2024. Bu sitede yer alan hiçbir yazılı ve görsel içerik izinsiz paylaşılamaz, tümünün hakları saklıdır.