Nurşen Tuncer, M.A.
Klinik Psikolog

Selin Kitiş

Klinik psikolog Nurşen Tuncer Galatasaray Lisesi’nden mezun olmasının ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji lisans eğitimini “Güvenli Bağlanma ve Erken Terapötik İttifak Arasındaki Korelasyon” konulu tezi ile yüksek onur derecesi alarak tamamladı. Lisans eğitimi sırasında Ekip Norma Razon Danışmalık Merkezi’nde, Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde ve Dr. Öğr. Üyesi Neslim G. Doksat’ın yanında staj yaptı. Ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programının çocuk-ergen alt dalında uzmanlık eğitimini “Pandemi Döneminde, Çocuk Psikodinamik Terapisinde Terapötik İyileşmenin Yordanmasında Zihinselleştirme Uyumu ve Terapötik İttifak” konulu tezi ile tamamladı. Yüksek lisans eğitimi süresince iki sene boyunca İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde bireysel ve grup süpervizyonları eşliğinde psikoterapi çalışmaları yürüttü. Lisansüstü Programlar Enstitüsü’nden ikincilik derecesi alarak mezun oldu.

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında çeşitli araştırma ve projelerde yer aldı. 2017-2022 yılları arasında Doç. Dr. Sibel Halfon’un yürüttüğü “Psikodinamik Oyun Terapisi Süreç Araştırmaları” projesinde asistanlık yaptı. 2016-2018 yılları arasında Dr. Öğr. Üyesi Ayten Zara’ın World Human Relief Projesi’nde gönüllü olarak çalıştı. Aynı yıllar aralığında, Dr. Öğr. Üyesi Ümit Akırmak’ın süpervizörlüğünde zaman perspektifi üzerine yapılan araştırmanın makaleye dönüşmesi sürecinde de asistanlık yaptı. Daha sonra, Anna Freud Center’dan Zihinselleştirme temelli çocuk, genç ve aile terapisi eğitimini aldı. Eğitim kapsamında Emma Moris’in yürüttüğü grup süpervizyonu eşliğinde danışan gördü ve “Çocuklar için Mentalizasyon Odaklı Terapi” uygulayıcısı olmaya hak kazandı.

Nurşen Tuncer, Yeni Terapi'de çocuk, ergen ve genç yetişkinlere yönelik psikodinamik yönelimli ve mentalizasyon odaklı psikoterapi, ve ebeveynlere yönelik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Uzmanlık Eğitimleri- Çocuklar için Zihinselleştirmeye Dayalı Terapi, Anna Freud National Center for Children and Families
- Çocuklar, Gençler ve Ailelerle Zihinselleştirmeye Dayalı Terapiye Giriş, Anna Freud National Center for Children and Families
- Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi Eğitimi, Funda Akkapulu Aydın, Rorschach ve Projektif Testler Derneği
- Moxo Dikkat Testi, Moxo Türkiye
- Psikoterapide Ebeveynlerle Çalışmak, Klinik Psikolog Şeniz Pamuk, İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Çocuk ve Ergen Psikodinamik Vaka Formülasyonu ve Teknik, Doç. Dr. Sibel Halfon, İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Çocuk Psikoterapisi ve Oyun Terapisi, Dr. Elif Akdağ Göcek, İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Psikoterapide Genogram Kullanımı, Klinik Psikolog Tuba Aydın, Bate Psikoloji
- İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapi Derneği 1.Modül, İÇEPPD

Uyguladığı Değerlendirmeler- Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi
- Moxo Dikkat Testi

İletişim:
  • +90 216 407 1222 / +90 532 061 6222
    info@yeniterapi.com
    Ethem Efendi Cad. No:31 Sim Apt. D:2
    Erenköy Kadıköy İstanbul
Çalışma Gün ve Saatleri:
  • Pazartesi - Cuma: 10:00 - 19:00
    Cumartesi - Pazar: 11:00 - 18:00

Copyright © 2015-2024. Bu sitede yer alan hiçbir yazılı ve görsel içerik izinsiz paylaşılamaz, tümünün hakları saklıdır.