Bilge Sözüer, M.A.
Klinik Psikolog

Selin Kitiş

Klinik psikolog Bilge Sözüer, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümü Çocuk-Ergen alt dalında tamamladı. Lisans eğitimi boyunca Kuştepe ve Dolapdere bölgelerinde çocukların okula adaptasyonunu kolaylaştırmaya yönelik gönüllü sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Prof. Dr. Feyza Çorapçı’nın KENT95 projesinde görev alarak anne ve bebeklerin ilişkilerini gözlemledi. Prof. Dr. Bengi Semerci ve Prof. Dr. Aylin İlden Koçkar’ın ofisinde klinik stajlarını tamamlayarak teorik bilgilerini pratiğe dökme imkanına sahip oldu. Yüksek lisans eğitimi sırasında Çocuk Anne Baba Gelişim Atölyesi (ÇABA) eğitimini alarak çocuk ve ebeveynlere yönelik grup psikoterapisi çalışmaları yürüttü. Yüksek lisans eğitimi kapsamında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde vermeye başladığı çocuk, ergen ve ebeveynlere yönelik psikoterapi hizmetlerini sürdürmektedir.

Bir yandan Doç. Dr. Öğr. Üyesi Sibel Halfon tarafından yürütülen “Çocuklar için Zihinselleştirmeye Dayalı Terapi’nin Etkililiği ve Değişim Mekanizmaları” projesinde araştırma asistanı olarak çalışmaya başladı. Bu araştırma kapsamında Çocuk Bağlanma Görüşmesi, Oyuncak Öykü Tamamlama Testi ve Çocuk Oyun Terapisi Aracı eğitimlerini aldı ve uyguladı. Bunların yanı sıra, ağırlıklı olarak karşıt ve yıkıcı davranışlar gösteren çocuklara yönelik uygulanan ve psikodinamik yönelimli bir yaklaşım olan “Çocuklara Yönelik Duygu Düzenleme Odaklı Psikoterapi” eğitimini tamamladı. 

Klinik psikolog Bilge Sözüer Yeni Terapi bünyesinde çocuklar ve ergenlere yönelik psikodinamik yönelimli psikoterapi hizmetleri sunmakta ve WISC-4 zeka testi uygulamaktadır. Bir yandan İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde Psikolojik Danışmanlık Merkezi sorumlusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 

Uzmanlık Eğitimleri- WISC-IV Zeka Testi Uygulama Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği
- Çocuk & Ergen Psikolojik Değerlendirme, Prof. Dr. Aylin İlden Koçkar, İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Çocuk Psikoterapisi ve Oyun Terapisi, Dr. Elif Akdağ Göcek, İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Psikodinamik Vaka Formülasyonu ve Teknik, Doç. Dr. Sibel Halfon, İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Oyun Terapisi Değerlendirme Aracı, Doç. Dr. Sibel Halfon ve Dr. Selin Kitiş, İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Çocuk Anne Baba Gelişim Atölyesi (ÇABA) Uygulayıcı Eğitimi, İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Psikotravmatoloji, Doç. Dr. Sibel Halfon, İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Psikanalitik Düşünceyi Uygulamak: İleri Klinik Teknikler, Dr. Alev Çavdar, İstanbul Bilgi Üniversitesi
-
Çocuklara Yönelik Duygu Düzenleme Odaklı Psikoterapi, Tracy Prout ve Can Büyükaşık, Center for Regulation Focused Psychotherapy

Uyguladığı Değerlendirmeler- Wechsler Çocuklar İçin Zeka Testi IV (WISC-IV)
- Oyun Terapisi Değerlendirmesi (CPTI)
- Çocuk Bağlanma Değerlendirmesi (Story Stem)

İletişim:
  • +90 216 407 1222 / +90 532 061 6222
    info@yeniterapi.com
    Ethem Efendi Cad. No:31 Sim Apt. D:2
    Erenköy Kadıköy İstanbul
Çalışma Gün ve Saatleri:
  • Pazartesi - Cuma: 10:00 - 19:00
    Cumartesi - Pazar: 11:00 - 18:00

Copyright © 2015-2024. Bu sitede yer alan hiçbir yazılı ve görsel içerik izinsiz paylaşılamaz, tümünün hakları saklıdır.