Psikolog Bilge Sözüer, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde 2021 yılında tamamladı. Lisans eğitimi boyunca Kuştepe ve Dolapdere bölgelerinde gönüllülük yaparak çocukların okula adaptasyonunu kolaylaştırmaya yönelik sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Prof. Dr. Feyza Çorapçı’nın KENT95 projesinde saha görevlisi olarak sorumluluk aldı. Prof. Dr. Bengi Semerci ve Prof. Dr. Aylin İlden Koçkar’ın ofisinde klinik stajlarını tamamladı.

2021 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Çocuk Ergen alt dalında eğitimine başladı. 2022 yılında Doç. Dr. Öğr. Üyesi Sibel Halfon tarafından yürütülen “Çocuklar için Zihinselleştirmeye Dayalı Terapi’nin Etkililiği ve Değişim Mekanizmaları” projesinde araştırma asistanı oldu. Yüksek lisans eğitimi süresinde bir yıl boyunca süpervizyon eşliğince çocuk, ergen ve ebeveynlere psikoterapi hizmeti verdi. Aynı zamanda Çocuk Anne Baba Gelişim Atölyesi (ÇABA) eğitimini alarak çocuk ve ebeveynlere yönelik grup psikoterapisi çalışmaları yürüttü.

Bilge Sözüer, İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitiminin tez aşamasındadır. Yeni Terapi bünyesinde çocuklar, ergenler ve ebeveynlere yönelik süpervizyon altında psikolojik danışmanlık hizmeti sunmakta ve WISC-4 zeka testi uygulamaktadır. Ağırlıklı olarak psikodinamik yönelimle çalışmaktadır.

  • WISC – IV Uygulama Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği, 2021
  • Çocuk Ergen Psikolojik Değerlendirme, Prof. Dr. Aylin İlden Koçkar, İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2021-2022
  • Çocuk Psikoterapisi ve Oyun Terapisi, Dr. Elif Akdağ Göcek, İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2022
  • Psikodinamik Vaka Formülasyonu ve Teknik, Doç. Dr. Sibel Halfon, İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2022
  • Oyun Terapisi Değerlendirme Aracı, Doç. Dr. Sibel Halfon ve Kln. Psk. Selin Kitiş, 2022
  • Çocuk Anne Baba Gelişim Atölyesi (ÇABA) Uygulayıcı Eğitimi, Doç. Dr. Sibel Halfon, Dr. Elif Akdağ Göcek ve Yrd. Doç. Dr. Yudum Akyıl, 2022
  • Psikotravmatoloji, Doç. Dr. Sibel Halfon, İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2022
  • Psikanalitik Düşünceyi Uygulamak: İleri Klinik Teknikler, Dr. Alev Çavdar, 2023
Bilge SözüerPsikolog
Çocuklar, ergenler ve ebeveynlere yönelik süpervizyon altında psikolojik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.